Koncert kolęd

Tradycją naszej parafii stały się koncerty kolęd organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków.
Ze względu na pandemię przez ostatnie 2 lata koncerty te nie mogły się odbywać.
Tym bardziej z wielką radością przyjęliśmy propozycję występu w naszej parafii zespołu muzycznego "Alberciaki", działającego przy parafii św. Brata Alberta w Skarżysku - Kamiennej.

Koncert, który odbył się 22 stycznia, rozpoczął ks. Proboszcz, witając artystów oraz przybyłych parafian i krótko wprowadził słuchaczy w historię związaną z tradycją śpiewania kolęd.

Zespół "Alberciaki" podczas koncertu wykonał kilkanaście kolęd i pastorałek przy akompaniamencie różnych instrumentów. Wszystkie miały aranżacje opracowane przez kierownika zespołu p. Grzegorza Tołwińskiego.
Pomiędzy kolejnymi utworami wysłuchaliśmy słownych komentarzy dotyczących historii prezentowanych kolęd.

"Alberciaki" zachwyciły słuchaczy pięknym śpiewem, czego dowodem były gromkie brawa otrzymywane po każdej kolędzie.
Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem.
Podziękowanie za wspaniałą ucztę muzyczną złożył ks. Proboszcz i prezes Stowarzyszenia.
Po koncercie artyści udali się na poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie.