Dnia 25 czerwca 2023 roku naszą parafię nawiedziła za sprawą Rycerzy Kolumba ikona Świętego Józefa.
Przybyła do nas od Rycerzy z Ostrej Bramy w Skarżysku-Kamiennej. Zostanie z nami przez wakacje.

Peregrynacji ikony św. Józefa towarzyszył będzie zainicjowany we wrześniu br. przez Radę Stanową nowy program "Życie Mam", którego celem jest wsparcie Domów Samotnej Matki prowadzonych przez podmioty katolickie w całej Polsce.
W trakcie peregrynacji Rycerze Kolumba zwracać się będą do wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży troska o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, z prośbą o wsparcie modlitewne, jak również finansowy dar serca na rzecz kobiet samotnie wychowujących swoje dzieci.
Dary finansowe, które Rycerze Kolumba będą zbierać w kościołach podczas peregrynacji, zostaną w całości przekazane na Domy Samotnej Matki w Polsce.
Dla osób, które preferują przekazanie darowizny w formie tradycyjnego lub elektronicznego przelewu bądź przez platformę PayU, udostępnione zostały na plakacie stosowne informacje o numerze konta oraz link do formularza PayU.

Wielki Rycerz - Zbyszek Ścisłowicz