25 lat temu, nasz Brat w Rycerstwie - z-ca Wielkiego Rycerza, Marcin Piętak pojął za żonę Asię.
Tak po prosu się zakochał i powiedział: będziesz moją żoną. A Ona cóż biedna mogła mu powiedzieć jak tylko wielkie TAK.
Doprawdy piękna uroczystość. Nasz Kapelan Rycerzy Kolumba ksiądz Marian Czajkowski stanął na wysokości zadania. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, piękna mowa na tę okoliczność, ponowne założenie obrączek małżeńskich (ciekawe czy te same czy może nowe?), prezent dla nowożeńców. Szacunek dla Kapelana.
Ksiądz Marian tak przytoczył na koniec słowa Papieża Franciszka: Niechaj za dnia po domu latają talerze ale w nocy macie się pogodzić !

Wiwat Jezus Bracie Marcinie.
Niech Ci się wiedzie przez następne 25 lat. A na 50-tkę dostaniesz medal od Prezydenta RP.

Lektor- Zbyszek Ścisłowicz