Jesienne spotkanie ministrantów
i scholi przy grilu
5.10.2013

Schola Nadzieja

Schola "Nadzieja" to młodzieżowy zespół muzyczny działający przy parafii Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym. Została ona założona w lutym 2013 roku.

Opiekunkami scholi są p. Marta Kwiatkowska i s. Anna Wrzesińska.

Schola składa się z uczniów Publicznego Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym oraz z licealistów.
Należą do niej:
Aleksandra Gospodarczyk, Angelika Gruszczyńska, Adam Niziołek, Aleksandra Parszewska, Karina Piętak i Aleksandra Tołwińska.

Celem grupy jest m.in. służba liturgiczna podczas Ofiary Mszy Świętej poprzez śpiew, wychwalanie Pana Naszego Zbawcy, przybliżanie innym pieśni pochwalnych, poprzez wprowadzanie nowych, a także na ukazywaniu młodym godnych postaw w życiu.

Zespół śpiewa i gra co tydzień w czasie niedzielnej Mszy Świętej o godz. 9:00 oraz podczas ważnych Świąt. Uczestniczy również w innych wydarzeniach życia parafialnego.

Jeśli chcesz się włączyć w to dzieło, umiesz śpiewać, grać, klaskać, albo po prostu chcesz pobyć z ludźmi, którzy myślą podobnie jak Ty - ZAPRASZAMY!
Próby mamy w każdą sobotę o godzinie 12 w kościele.