Dnia 02 grudnia 2023 roku w Centrum "Ostra Brama" miały miejsce tegoroczne Dni Formacji zorganizowane przez Rycerzy Kolumba z parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.
Do udziału w nim zaproszono Braci Rycerzy z sąsiednich Rad Lokalnych. Przybyli Bracia z Rady w Suchedniowie i Szydłowca.

Z naszej Rady nr 15281 udział wzięli:
Wielki Rycerz Zbyszek Ścisłowicz,
zastępca Wielkiego Rycerza Brat Tomasz Dulęba oraz
Dyrektor do spraw programowych Brat Marcin Piętak.

Plan Dnia Formacji przedstawiał się następująco:
- o godzinie 1200 odbyła się konferencja, którą poprowadził ksiądz Mateusz z Ostrej Bramy
- o godzinie 1300 spotkanie przy kawie
- o godzinie 1340 różaniec przed Obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej
- o godzinie 1430 msza święta oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia na zakończenie

Dzień Formacji (Dzień Skupienia) przebiegł w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Kilkunastu Braci Rycerzy podbudowani zostali nauką księdza Mateusza odnoszącą się do spraw dnia dzisiejszego.
Główny Celebrant na mszy świętej oznajmił nam, że jesteśmy jako Rycerze Kolumba Elitą Kościoła Katolickiego!
Możemy być dumni z naszej postawy.

Wiwat Jezus - Wielki Rycerz Zbyszek Ścisłowicz.